27.03.2024

Državno prvenstvo do 19 let

DP do 19 let: Medvodčani s tremi naslovi najuspešnejši klub

Pri dekletih je prvo ime državnega mladinskega prvenstva Anja Blazina, pri fantih pa Žiga
Podgoršek. Oba sta osvojila po 2 naslova državnih prvakov.

Mirnski badmintonski klub je organiziral Državno prvenstvo do 19 let, kjer so največ naslovov (kar 3)
osvojili tekmovalci BK Medvode, dva naslova pa BK Ljubljana. Z naslovom se lahko letos pohvali še BK
Mladost.
V mešanih dvojicah sta namreč zmagala Žiga Podgoršek (BK Medvode) in Nika Bedič (BK Mladost
Lendava), ki sta v finalu z 21:17, 21:15 premagala Vida Koščaka (BK Mirna) in Anjo Blazino (BK
Ljubljana). Tretje mesto so osvojili Tadej Jelenc/ Ariana Korent (BK Medvode/BK Ljubljana) ter Nal
Pale Stankov in Izabela Lever (BK Ljubljana/ ŠD Sele – Vrhe).
Med posamezniki je pri fantih slavil Žiga Podgoršek, ki je v finalu premagala svojega mlajšega
klubskega kolega Nikito Pešehonova 21:17, 21:18. Tretje mesto je osvojil še en Medvodčan, Tadej
Jelenc, ter domačin Vid Koščak (BK Mirna).
Pri posameznicah je Anja Blazina suvereno prišla do finala, kjer pa ji je Nika Bedič vzela prvi niz
(17:21), nato pa je Anja prevzela pobudo in dobila naslednja dva niza 21:11, 21:15. Tretje mesto sta
osvojili Tija Horvat (BK Mladost Lendava) in Ariana Korent.
Prevlada BK Ljubljana je bila očitna tudi v dekliških dvojicah, kjer sta Anja Blazina in Adriana Korent
brez večjih težav opravili s konkurenco. Finalni rezultat proti Niki Bedič in Tiji Horvat je bil 21:13 in
21:12. Tretje mesto so osvojile Lana Livk/Zara Šenica (obe BK Mirna) in Vesna Halič/Izabela Lever (BK
Kungota/ ŠD Sele – Vrhe).
Pri fantih pa je bilo finale povsem medvoško. Tadej Jelenc in Nikita Pešehonov sta ugnala Žigo
Podgorška in Matica Cerarja v treh nizih (20:22, 21:15, 21:11), pri vsem skupaj pa lahko fante
pohvalimo za zelo kakovostno igro. Tretje mesto so osvojili Matic Jaklin in Miha Sučić (oba BK Konex)
ter Maks – Ian Mattias in Tim Škrlj (BK BIT/BK Mirna).