23.03.2023

Državno prvenstvo OŠ Mirna 15.03.2023

Na Mirni na Dolenjskem je na državnem prvenstvu za OŠ nastopilo več kot 100 učenk in učencev iz kar 54 slovenskih osnovnih šol. Pomerili so se med licenciranimi (to so tisti, ki badminton trenirajo v klubih in se udeležujejo državnih tekmovanj za jakostno lestvico) in nelicenciranimi (badminton igrajo le v šolskem krožku).

Pri licenciranih učencih je naslov državnega prvaka osvojil Vid Tomazin (OŠ Mengeš), ki je v finalu premagal Maksa Mattiasa (OŠ Miška Kranjca Ljubljana) v treh setih (12:15,15:11, 15:11). Tretje mesto sta osvojila Jurij Vodan Jecelj (OŠ Franca Rozmana – Staneta Maribor) in Nejc Čerin (OŠ Ketteja in Murna Ljubljana). Pri licenciranih učenkah je bila Tija Horvat (DOŠ I Lendava) v finalu v treh setih boljša od Tinkare Alič (OŠ Dobrova), tretji pa sta bili Lana Livk (OŠ Mirna) in Nina Gleich (OŠ Toneta Čufarja Maribor).

Enej Jazbec (OŠ Tržišče) je bil nepremagljiv pri nelicenciranih učencih, v finalu je premagal Marcela Markovića (OŠ Dolenjske Toplice) 21:17. Tretja sta bila Tim Šega (OŠ Antona Ingoliča Spodnja Polskava) in Lan Mesec (OŠ Kozje).

Alina Modlic (OŠ Razkrižje) je bila nepremagljiva pri nelicenciranih učenkah. V finalu je premagala Taro Jazbec (OŠ Brusnice) z rezultatom 21:14. Tretji sta bili Nikita Švajger (OŠ Kozje) in Zoja Zadravec Vidovič (OŠ Razkrižje).

Čestitke vsem novim državnim prvakom in dobitnikom medalj, prav tako pa vsem ostalim udeležencem za izjemno borbenost in fairplay!

5. aprila 2023 bo organizirano še ekipno državno prvenstvo za OŠ, ki bo hkrati z ekipnim DP za SŠ. Predvidena lokacija tekmovanja je prav tako dvorana OŠ Mirna.